Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Mbyllet procesi i votimit në Burgun e Fierit, 186 të dënuar shprehën vullnetin e tyre

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar procesi i votimit në Burgun e Fierit.

Nga 256 të burgosur me të drejtë vote vetëm 186 të dënuar dhe të paraburgosur kanë votuar sot në mjediset e burgut. Kjo pasi 70 prej tyre nuk kanë pasur mjet identifikimi, kartë identiteti apo pasaportë biometrike, ndaj dhe nuk kanë mundur të votojnë.

Një pjesë tjetër janë përjashtuar nga procesi i votimit, për shkak të ligjit të Dekriminalizimit.

Ndërkohë, kutitë e votimit do të dërgohen në qendrën e numërimit në Patos.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img