Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mbyllet procesi i numërimit në Lezhë, PD “rrëmben” 4 mandate, ja sa mori PS, LSI del “bosh”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar procesi i numërimit në Qarkun e Lezhës.

KQZ bën me dije se janë numëruar 249 kuti nga 249. Fituese në këtë qark është Partia Demokratike, ndërsa forcë e dytë në këtë qytet është PS.

Partia Demokratike ka arritur të marrë 4 mandate deputetesh dhe Partia Socialiste 3 mandate. Ndërkohë Lëvizja Socialiste për Integrim pësoi rënie të konsiderueshme në këto zgjedhje, duke mos arritur të marrë asnjë mandat deputeti.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img