Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Mbyllet pjesa e parë, Ermir Lenjani kalon Shqipërinë në avantazh përballë Islandës (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kombëtarja shqiptare ka kaluar në avantazh në “Air Albania” ku po luan sfidën e fundit në gup, kundër Islandës. Ka qenë futbollisti Ermir Lenjani, i cili në minutën e 28-të ka shfrytëzuar një kros të Uzunit dhe e ka dërguar topin në rrjetë.

Edy Reja ka përzgjedhur 11 titullarët dhe rikthehet me skemën e tij 3-5-2. Gjasula spostohet në mbrojtje dhe Ramadani nis si titullarë në mesfushë. Lenjani zëvendëson kapitenin Hysaj.

 

Pas golit të shënuar në Tel Aviv, Uzuni qëndron përkrah Cikalleshit në sulm me Bajrmain pas tyre. Kombëtarja dukshëm po dominon lojën ndaj islandezëve, me Uzunin që pas atij krosi fantastik për Lenjanin, ka rrezikuar dhe vetë portën, por topi nuk ka përfunduar në portë.

Më shumë
spot_img
spot_img