Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Mbyllet numërimi për kandidatët në Korçë, Peleshi i pari në listë, ja kush kryeson te PD

spot_img

Lajme të ngjashëm

Korça ka mbyllur numërimin për kandidatët për deputet në parlament, pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Sipas të dhënave në këtë qark kryesuesi i listës në PS është Niko Peleshi, i cili ka arritur të rrëmbejë më shumë se 9 mijë vota, i ndjekur nga Eniz Zake dhe Olta Xhaçka.

Në Partinë Demokratike është Ervin Salianji, i cili kryeson në listë. Ai ka arritur të marrë afro 5 mijë vota, më pas ndiqet nga Andra Mano dhe Edmond Spaho.

Në zgjedhjet që u zhvilluan në këtë qark fituese ishte PS ku mori 6 mandate, ndërsa PD 5 mandate.

PS

Niko Peleshi 9860 vota

Enslemvera Zake 1946 vota        

Ilirian Pendavinji 899 vota

Olta Xhaçka 1179 vota

Arian Jaupllari 1603 vota

Besa Spaho 427 vota

PD

Ervin Salianji 4929 vota

Andrea Mano 4678 vota

Edmond Spaho 1690 vota

Sorina Koti 1278 vota

Bledjon Nallbati 935 vota

Alfred Gega 891 vota

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img