Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Mbyllet numërimi, PS fiton bindshëm DURRËSIN, LSI nuk arrin të marrë asnjë mandat (REZULTATI I PS-PD)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vetëm pak minuta më parë ka përfunduar procesi i numërimit të kutive të fundit me fletët e votimit në bashkinë e Durrësit.

Sipas rezultatit në këtë bashki PS ka dalë forcë e parë ku ka marrë vota, duke u ndjekur nga PD dhe LSI e cila nuk arrin të marrë asnjë mandat. PS ka siguruar 8 mandate, ndërsa PD 6 mandate.

albsig

Qendra votimi në numëruara: 481 /481

Rezultati përfundimtar:

PS: 50.29% – 76820 vota

PD: 41.42% – 63270 vota

LSI: 6.19% – 9463 vota

Ndërsa vijon procesi i numërimit të votave në kutitë e fundit të disa KZAZ-ve, ku edhe pritet të shpallet rezultati zyrtar për partinë fituese në këto zgjedhje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img