Tirana
broken clouds
19.1 ° C
19.1 °
19.1 °
60 %
3.3kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Mbyllet numërimi në QARKUN e parë në Shqipëri, fituese del PD (REZULTATI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sapo është mbyllur numërimi në qarkun e parë në Shqipëri, në Kukës pasi është qarku me numrin më të ulët të votuesve, duke prodhuar dhe më pak deputetë se qarqet e tjera.

2-1 në favor të PD-së është ndarë ky qark. PD ka marrë 62.27% të votave, PS 35.85 ndërsa LSI ka marrë 0.17%.

PD 24.071 vota

PS 13.856

PSD 183

LSI 64

Screenshot 54

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img