Tirana
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
40 %
4.1kmh
20 %
Pre
23 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
23 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Mbyllet numërimi në MALËSINË E MADHE, PD fituese, PS i afrohet, LSI “për të qarë hallin”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar procesi i votimit në bashkinë e Malësisë së Madhe.

Partia Demokratike ka dal fituese në këtë bashki, ku ka marrë 7090 vota e ndjekur nga PS dhe LSI ku kjo e fundit  ka marrë 513 vota.

PS i është afruar duke e rrezikuar disi, por PD ka dalë forcë e parë me mbi 500 vota diferencë.

Qendra votimi në numëruara: 72/72

Rezultati përfundimtar:

PD: 7090 vota

PS: 6521 vota

LSI: 513

178746870 183862690250341 1312219842461545758 n

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img