Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Mbyllet numërimi në BASTIONIN e demokratëve, PS del forcë e parë me 223 vota diferencë (REZULTATI NË KAVAJË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

PS bën “kërdinë” në këto zgjedhje, duke mos i lënë PD-së hapësirë për ndryshim rezultati apo për të pasur shpresë në bastionet e saj.

Në Kavajë, aty ku cilësohet si bastion demokrat dhe “qyteti që i prin demokracisë”, PS ka arritur të dalë forcë e parë me 45.88% të votave ndërsa PD me 44.89% ndërsa LSI ka marrë vetëm 4.96%.

albsig

PS 10.338

PD 10.115

LSI 1118

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img