Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Mbyllet numërimi, ja kush do janë deputetët e ardhshëm të Dibrës: Demokratët preferojnë Xhelalin “problematik”, te PS “bën kërdinë” Aurora Mara (EMRAT-SHIFRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Përfundon numërimi i votave për kandidatët për deputet në qarkun e Dibrës.

Sipas rezultateve në radhët e Partisë Demokratike, e cila ka siguruar 3 mandate, deputetët që kanë marrë më shumë vota janë Xhelal Mziu, me 5321 vota, i ndjekur nga Edmond Isaku me 5098 vota dhe Kreshnik Çollaku 5093.

Screenshot 32 12

Ndërsa në Partinë Socialiste, e cila siguroi 2 mandate në këtë qark, kandidatët më të votuar janë Aurora Mara me 9367 vota, e ndjekur nga Dionis Imeraj me 5154 vota.

Screenshot 31 9

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img