Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Mbyllet numërimi, ja kë çon Fieri në Parlament

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Fier ka përfunduar numërimi i 592 kutive dhe nga shifrat përfundimtare Partia Socialiste është kryesuese me 104,350 vota ose 57.05 % të votave.

PD vjen e dyta me 46,929 vota ose 25.66 % të votave. LSI renditet e treta me 21,387 vota ose 11.81 % të votave.

Në Fier ndahen 16 mandate deputetësh dhe në bazë këtyre rezultateve, projeksioni për ndarjen e mandateve është ky: PS 10 mandate; PD 4 mandate; LSI 2 mandat.

Por kush janë deputetët që do të hyjnë në Parlament nga Qarku i Fierit:

PS

1-Erion Braçe

2-Adelina Rista

3-Bashkim Fino

4-Ismet Beqiraj

5-Antoneta Dhima

6-Bujar Çela

7-Tatiana Piro (Nurçe)

8-Anduel Xhindi

9-Gramoz Ruçi

10-Xhevit Bushaj

PD

1-Enkelejd Alibeaj

2-Genc Pollo

3-Myslim Murrizi

4-Luan Baci

LSI

1-Petrit Vasili   

2-Robert Bitri

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img