Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Mbyllet numërimi për deputetët në Lezhë, surpriza nga PS dhe PD, drejtuesit Lindita Nikolla dhe Mark Marku marrin më pak se kolegët (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është mbyllur procesi i numërimit në qarkun e Lezhës, ku surpriza vërehet si nga radhët e PS dhe PD.

Tek demokratët i pari, drejtuesi politik për këtë qark, Mark Marku ka marrë 5321 vota, ndërsa më shumë se ai ka marrë Kastriot Piroli, plot 9374 vota.

Screenshot 2 69

Edhe në PS, drejtuesja politike e qarkut Lindita Nikolla, e renditur e para në listë ka marrë më pak vota se Eduart Ndreca, respektivisht Nikolla me 5145 ndërsa Ndreca 7250. Në Lezhë PD mori 4 mandate ndërsa PS 3 mandate.

Screenshot 3 50
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img