Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Mbyllet konkursi për “Drejtues i parë”, ja pesë fituesit e gradës në Akademinë e Policisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është mbyllur testi me shkrim dhe ai me gojë për gradën “Drejtues i parë” në Akademinë e Policisë, me skualifikimin e vetëm një prej garuesve.

albsig

Mësohet nga testi me gojë është skualifikuar Ilirjan Balla ndërsa gradën Drejtues i Parë e kanë marrë Ardi Veliu, Artan Shkëmbi, Bledar Çeliku Kastriot Skënderaj dhe Gentjan Shehaj.

Pesë vende të lira pune në Policinë e Shtetit korrespondojnë me këtë gradë, ndër to edhe posti i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, i mbetur bosh pas largimit të Haki Çakos.

Kanë qenë 28 kandidatë nga 33 që janë paraqitur për testin dhe vetëm 6 prej tyre kanë kaluar testin me shkrim, Ilirian Balla është skualifikuar në testin me gojë.

Pritet që një prej pesë emrave të propozohet nga ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj te kryeministri Edi Rama për postin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img