Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
100 %
2.1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
17 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Mbyllet java e 28-të e Kategorisë Superiore: Katër ekipe në luftën për titullin, Apolonia drejt Kategorisë së Parë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar java e 28-të e Kategorisë Superiore, ku ekipet që pretendojnë titullin kampion kanë bërë detyrën duke fituar sfidat përkatëse.

Ditën e djeshme u luajtën dy sfida, Partizani – Kastrioti që përfundoi me rezultatin 3-1 dhe Kukësi – Tirana që u nda në barazim 2-2.

Ndërkohë 3 sfidat e tjera janë luajtur ditën e sotme, ku Vllaznia arriti një fitore tenistike 0-6 ndaj Apolonisë në Fier, ndërsa Laçi mposhti me rezultatin 2-1 Bylisin. Në sfidën tjetër mes Skënderbeut dhe Teutës, miqtë arritën të fitonin me rezultatin minimal 0-1, duke arritur të ruajnë kreun e klasifikimit.

Renditjen e kryeson Teuta me 52 pikë, e ndjekur nga Vllaznia dhe Partizani me 50 pikë, ndërsa në vendin e katërt ndodhet Laçi me 48 pikë. Klasifikimin e mbyllin skënderbeu dhe apolonia me respektivisht 23 dhe 17 pikë.

Renditja:


Më shumë
spot_img
spot_img