Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Mbyllet derbi Tirana 1-2 Partizani, mbi 14 mijë tifozë në stadium

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është mbyllur me rezultatin 1-2 derbi i kryeqytetit Tirana-Partizani. Goli i vetëm për ekipin e Tiranës është realizuar nga Morina në minutën e 61 të ndeshjes.

Minuta e 25-të e ndeshjes ka qenë ajo që i ka dhënë fillimisht avantazhin ekipit të Partizanit me golin e shënuar nga Nexhipi dhe vetëm 8 minuta më pas rezultati është thelluar ne 0-2 me golin e Raçiç.

Gjatë kësaj periudhe ndeshja është ndërprerë për disa minuta për shka të hedhjes së fishekzjarrëve ne fushë.

Mbi 14 mijë tifozë janë duke e ndjekur takimin në Stadiumin “Qemal Stafa”, ndërsa bosh ka mbetur vetëm pjesa e sigurisë e tribunës D3. Kjo tribunë, që është vënë në dispozicion të tifozëve të Partizanit, shfrytëzohet me gjysmë kapaciteti, pasi për arsye sigurie forcat e rendit krijojnë një hapësirë për të evituar përplasjet mes dy tifozerive.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img