Mbyllet aeroporti i Nicës, evakuohen me shpejtësi udhëtarët

Publikuar tek: bota, më 14:07 15-07-2016 Mbyllet aeroporti i Nicës, evakuohen me shpejtësi udhëtarët

Mbyllet aeroporti i Nices. Pas sulmit të mbrëmjes së kaluar në Nicë të Francës është mbyllur edhe aeroporti i këtij qyteti.

Shkak i mbylljes së aeroportit mësohet të ketë qenë një valixhe e dyshimtë.

Menjëherë policia ka evakuar menjëherë me shpejtësi të gjithë personat që ndodheshin në aeroport për të evituar një tegjedi të dytë.

Bëhet me dije se shumë prej udhëtarëve nuk kanë mundur të rimarrin valixhet e tyre por kanë vrapuar për të shpëtuar.

Sakaq mësohet se masa të shtuara sigurie  janë parë brenda terminaleve të aeroportit të Nicës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Identifikohet autori i masakrës në Nisë të Francës
Ajri i ndotur shkakton rrudha dhe plakje të parakohshme »
Article Logic
Execution time: 0.011223077774048
array(1) { ["section"]=> string(64) "mbyllet-aeroporti-i-nices-evakuohen-me-shpejtesi-udhetaret-46699" }