Mbyllen me VKM shkollat fetare në Shqipëri, institucionet: Pandemia na ka goditur, e kërkuam vetë (DOKUMENTET)

Publikuar tek: aktualitet, më 21:38 25-09-2020 Mbyllen me VKM shkollat fetare në Shqipëri, institucionet: Pandemia na ka goditur, e kërkuam vetë (DOKUMENTET) Ilustruese

Shkollat fetare në Shqipëri janë mbyllur me Vendim të Këshillit të Ministrave të enjten e shkuar.

“Memorial International School of tirana”, në të gjtha nivelet arsimore dhe Medreseja “Hafiz Abdullah Zëmblaku” në Korçë nuk do ta ushtrojnë më aktivitetin në vendin tonë.

Vendimi është firmosur ng kryeministri Rama pak para se ai të nisej për në Turqi për t’u takuar me presidentin turk Recep Tajip Erdogan.

Vendimi i Këshillit të Ministrave:

-Mbylljen e veprimtarisë së institucioneve arsimore private parauniversitare “Memorial International School of Tirana”, në të gjitha nivelet arsimore.

– Mbylljen e veprimtarisë së institucionit privat, Medreseja “Hafiz Abdullah Zëmblaku”, Korçë

Ndërkohë këto institucione kanë reaguar duke thënë se kanë kërkuar vetë që të mbyllen, pasi janë “goditur” nga pandemia.

1.jpg
2.jpg


3.jpg
4.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tragjike në Pogradec, një grua gjendet e pajetë në banesë, brenda ishte dhe një fëmijë…
»
Article Logic
Execution time: 0.011570930480957
array(1) { ["section"]=> string(112) "mbyllen-me-vkm-shkollat-fetare-ne-shqiperi-institucionet-pandemia-na-ka-goditur-e-kerkuam-vete-dokumentet-221681" }