Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Pre
22 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

Mbyllen burgjet në Tropojë dhe Sarandë, ja ku do transferohen të burgosurit

Lajme të ngjashëm

Disa burgje të vendit do të mbyllen deri më 1 shtator, në kuadër të ristrukturimit.

Mes burgjeve që do të mbyllen është Zaharia e Krujës, burgu i Vaqarrit, Tropojës dhe Sarandës.

Ndërkaq, policia e burgjeve dhe ajo e rendit ka nisur transferimin e të burosurve në burgjet më të afërta.

Procesi ka nisur me burgun e Tropojës dhe Sarandës, ku të burgosurit do të transferohen në Fier, dhe do të vijojë me Zaharinë e Vaqarrin.


Më shumë