Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
48 %
2.6kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Mbyllen aplikimet, këta janë 7 kandidatët për Kryeprokuror të përkohshëm

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi ka mbyllur sot në orën 18:00 aplikimet për postin e Prokurorit të Përgjithshmë të përkohshëm.

Ndërsa numri i kandidatëve ka shkuar në shtatë, vetëm tre prej tyre kanë aplikuar ditën e sotme.

albsig

spring

Ferdinand Elezi, Arta Marku, Besnik Muçi, Arqile Koca, Granit Shahu, Ermira Tafani dhe Artur Selmani janë emrat e prokurorëve që kanë hedhur kandidaturën për këtë post.

Kryeprokurori i ri i përkoshëm do ketë një mandat dy vjeçar, më pas do jetë Këshilli i Lartë i Prokurorisë që do t’i propozojë Kuvendit emrin e Kryeprokurorit të ri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img