Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Mbushja e liqenit të Banjës izolon banorët e fshatit, lundrojnë me mjete primitive drejt Gramshit (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Rruga që është në ndërtim e sipër nuk është përfunduar dhe sipas banorëve ajo rrugë përfundon në shtator dhe deri në shtator këta banorë duket se do të ngelen në mëshir të fatit. I vetmi mjet provizor që banorëve u vjen në ndihmë është një mjet që përdorej kohë më parë për të lundruar në ujra sipërfaqsorë i përbërë nga dërrasa të lidhura dhe që në thellësin e liqenit të Banjës vë në rrezik jetët e tyre. (Endri Mema)

{mp4}39866{/mp4}

Më shumë


spot_img

spot_img