Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Mbushën Skraparin me kanabis, SPAK dërgon për gjykim grupin prej 23 personash, mes tyre 4 efektivë policie (E PLOTË)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit të Organizuar (SPAK) ka dërguar për gjykim dosjen e grupit prej 23 personash, të cilët akuzohen për kultivim kanabisi.

Grupi kultivoi 28 parcela me kanabis në zonën e Skraparit, ku mes tyre janë edhe 4 efektivë policie.

Gjatë operacionit janë sekuestruar 5045 bimë narkotike kanabisi, si dhe 176 kg lëndë narkotike, e gatshme për t’u trafikuar.

Në përfundim të hetimeve janë dërguar për gjykim në Gjykatën e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, 23 të pandehur, konkretisht:

1.Arben Lekli, ka kryer veprat penale “Kultivimi i himeve narkotike”. “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”, kryer në bashkëpunim në formën e posaçme të grupit të strukturuar kriminal. “Grupi i strukturuar kriminal. “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal, të parashikuara nga nenet 284/1, 283/1. 28/4, 333/a/2, 334/1 të Kodit Penal.

2.Sefedin Dokaj, ka kryer veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim në formën e posaçme të grupit t strukturuar kriminal, “Grupi i strukturuar kriminal”, “Kryerja e veprave penale nga organizat kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”, të parashikuara nga nenet 284/1, 283/1, 28/4 333/a/2, 334/1 të Kodit Penal.

3. Alban Bendo, ka kryer veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim në formën e posaçme të grupit të strukturuar kriminal. “Grupi i strukturuar kriminal”, “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”, të parashikuara nga nenet 284/1, 283/1, 28/4, 333/a/2, 334/1 të Kodit Penal.

4. I Pandehuri Fatjon Beshiri, ka kryer veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim në formën e posaçme të grupit të strukturuar kriminal. “Grupi i strukturuar kriminal”. “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal, të parashikuara nga nenet 284/1, 283/1, 28/4, 333/a/2, 334/1 të Kodit Penal.

5. 1 Pandehur Anxhela Beshiri, ka kryer veprat penale “Kultivimi i bimeve narkotike”. “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve kryer në bashkëpunim në formën e posaçme të grupit të strukturuar kriminal, “Grupi i strukturuar kriminal”, “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”, të parashikuara nga nenet 284/1, 283/1, 28/4..333/a/2, 334/1 të Kodit Penal

6. I pandehuri Esmeraldi Kaposhi, ka kryer veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, në bashkëpunim, parashikuar nga neni 284/2 i Kodit Penal.

7. I pandehuri Selfo Kaposhi, ka kryer veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, në bashkepunim, parashikuar nga neni 284/2 i Kodit Penal.

8.I pandehuri Zylyftar Zhurda, ka kryer veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”  bashkëpunim, parashikuar nga neni 284/2 i Kodit Penal.

9. I pandehuri Ilia Ballo, ka kryer veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, në bashkëpunim, parashikuar nga neni 284/2 i Kodit Penal.

10. I pandehuri Olgert Dusho, ka kryer veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike kryer ne bashkëpunim, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetise dhe sportive”. “Falsifikimi monedhave të parashikuara nga neni 284/2, 301 e 183/1 të Kodit Penal.

11. I pandehuri Elson Dusho, ka kryer veprën penale “Kultivimi i bimeve narkotike”, ne bashkepunim, parashikuar nga neni 284/2 i Kodit Penal

12. I pandehuri Teki Dusho, ka kryer vepren penale “Kultivimi i bimeve narkotike”, në bashkepunim, parashikuar nga neni 284/2 Kodit Penal

13. I pandehuri Fuat Dusho, ka kryer veprën penale “Kultivimi i bashkëpunim, parashikuar nga neni 284/2 i Kodit Penal

14. I pandehuri Enver Muçaj, ka kryer veprën penale “Veprime qe pengojne zbulimin e te vertetes”, të parashikuar nga neni 301 i Kodit Penal.

15. I pandehuri Altin Sula, se ka kryer veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, ne bashkëpunim, parashikuar nga neni 284/2 i Kodit Penal

16. I pandehuri Redian Shimi, ka kryer veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, bashkepunim, parashikuar nga neni 284/2 i Kodit Penal

17. I pandehuri Ilir Shimi, ka kryer veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, ne bashkëpunim, parashikuar nga neni 284/2 i Kodit Penal.

18. I pandehuri Klement Zeqo, ka kryer veprën penale “Shperdorimi i detyrès”, ne bashkepunim, parashikuar nga neni 248, 25 i Kodit Penal.

19. I pandehuri Bardhyl Cela, ka kryer veprën penale “Shperdorimi i detyres”, ne bashkepunim, parashikuar nga neni 248, 25 i Kodit Penal.

20. 1 pandehuri Astrit Duro, ka kryer veprën penale “Shperdorimi i detyres” ne,bashkepunim, parashikuar nga neni 248, 25 i Kodit Penal.

21. I pandehuri Neritan Naska, ka kryer veprën penale “Shperdorimi i detyres me bashkepunim, parashikuar nga neni 248, 25 i Kodit Penal

22. Edmond Zotkaj, ka kryer veprën penale “Shperdorimi i detyres ne bashkëpunim parashikuar nga neni 248,25 i Kodit Penal.

23. Fatos Lamaj, ka kryer veprën penale “Shpërdorimi i detyres”, ne bashkepunim parashikuar nga neni 248,25 i Kodit Penal

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img