Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

“Mbretëresha” e futbollit shqiptar njeh rivalët në Champions League, përballet me kampionët e Moldavisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

U hodh sot në Nyon të Zvicrës shorti për fazën e parë të kualifikueseve të Champions League. Teuta kampione e Shqipërisë ka gjetur Sheriff Tiraspol, kampionen e Moldavisë. Nga ana tjetër, Shkëndija do luajë me NS Mura të Sllovensië.

Dy skuadrat shqiptare do përballen për sfidën e parë në Durrës dhe Tetovë si vendase. Ndeshjet e para zhvillohen në 6/7 korrik dhe ato të kthimit në 13/14 korrik. Fituesit kalojnë në raundin e dytë kualifikues të UEFA Champions League, ndërsa humbësit në raundin e dytë të Europa League.

Nga ana tjetër, Prishtina nëse kualifikohet në fazën paraeleminatore do gjejë përballë skuadrën e Ferencvaros, aty ku luan edhe Myrto Uzuni. /Marrë nga Newsport.al

22 1 1024x542 1

Më shumë

spot_img