Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Mbrëmja në klub kthehet në makth, arrestohen dy shqiptarët që përdhunuan një vajzë të mitur në Itali

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italianë, pasi akuzohen për përdhunim e një vajze të mitur.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë një 22 dhe 32 vjeç shqiptar. Nga hetimet e kryera rezultoi se pas një nate të kaluar në një klub të njohur në Valdelsa, mes konsumimit të drogës dhe alkooli, duke përfituar nga gjendjen e dehur, shqiptarët kanë abuzuar sekusalisht me një vajzë të mitur brenda një makine.

Pasi e kanë përdhunuar shqiptarët e kanë shoqëruar të miturin pranë shtëpisë dhe është lënë aty në kushte të këqija psikofizike.

Pas denoncimit të vajzës në komisariatin e Poggibonsit, kanë nisur hetimet, të koordinuara nga prokurori publik në Gjykatën e Sienës, të cilat kanë çuar në identifikimin e dy të dyshuarve. Pas arrestimit, dy të huajt u dërguan në burgun Santo Spirito në Siena.

Më shumë


spot_img

spot_img