Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Mbrëmë u nënshkrua armëpushimi, por përplasjet s’kanë të ndalur, besimtarët palestinezë provokojnë ushtarët izraelit në xhaminë “Al Aksa” (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas armëpushimit që u nënshkrua mbrëmjen e djeshme mes Palestinës dhe Izarelit, sot kanë filluar përplasjet rreth Xhamisë Al-Aksa në Jeruzalem. Një video është bërë virale në rrjete sociale, ku shihen disa besimtarë palestinezë që provokojnë me thirrje dhe gjeste ushtarët izraelitë që kishin ngritur një gardh.

Bombardimi i Izraelit ndaj Gazës dhe sulmet me raketa të militantëve ndaj qyteteve izraelite pushuan pas 11 ditësh nën një marrëveshje të ndërmjetësuar nga Egjipti, i cili po negocion me të dy palët mbi mënyrat për të ruajtur stabilitetin dhe paqen.

Dhuna në Gaza u nxit pjesërisht nga sulmet e policisë izraelite në kompleksin e Xhamisë Al-Aksa të Jeruzalemit Lindor dhe përplasjeve me palestinezët gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, ku mijëra vetë ishin mbledhur atje për të falur të Premten.

Më shumë

spot_img
spot_img