Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Mbolli kanabis në oborrin e shtëpisë, arrestohet 57-vjeçari në Fier

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

631d14e0a03947b9f799f23207f99042

Një 57-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi u zbulua se kultivonte bimë narkotike në Fier.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasi F. T., 57 vjeç, i cili kishte kultivuar kanabis në oborrin e shtëpisë.

Njoftimi policisë:

Evidentohet dhe goditet një tjetër rast i kultivimit të bimëve narkotike.

Vihet në pranga autori i dyshuar.

Shërbimet e Policisë Fier, në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, me qëllim evidentimin dhe goditjen e atyre personave që tentojnë të kultivojnë bimë narkotike, gjatë kontrollit në fshatin Zhupan, Fier, në oborrin e banesës së shtetasit F. T., 57 vjeç, kanë kanë konstatuar të kultivuara bimë narkotike canabis sativa.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë 57-vjeçarin, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img