Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Mblidhet sot Asambleja Kombëtare e PS, Rama do të zbulojë emrat e qeverisë së re

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Asamblenë Kombëtare e Partisë Socialiste do të mblidhet sot në orën 10:00 në Pallatin e Kongreseve.

Pritet që kryeministri Edi Rama të prezantojë emrat e ministrave për qeverinë e re, ku deri më tani të sigurt e ka vendin vetëm Ministrja e Shtetit për Parlamentin, Elisa Spiropali.

Në mbledhjen e fundit ku Rama mbajti fjalimin përmbyllës për mandatin e dytë, vlerësoi ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu për menaxhimin e situatës gjatë pandemisë, gjithashtu vlerësoi edhe ministren e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku.

Me shumë gjasa pritet që Manastirliu dhe Balluku të rikonfirmohen në detyrë, por deri në orën 10:00 na duhet të presim për konfirmimin zyrtar nga vetë kryeministri.

Rendi i ditës në Asamblenë e PS:

Mbështetur në Statutin e Partisë dhe në Rregulloren për Organizimin dhe Funksionimin e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste Neni 4, Sekretari i Përgjithshëm thërret Mbledhjen e Asamblesë Kombëtare me këtë rend dite:

I. Hapja e mbledhjes dhe miratimi i rendit të ditës.

II. Fjala e Kryetarit të Partisë Socialiste Edi RAMA.

III. Zgjedhja e Kryesisë së re, drejtuesve politikë të qarqeve dhe sekretariatit ekzekutiv të partisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img