Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Mblidhet Partia Socialiste në ambientet e teatrit “Petro Marko” në Vlorë, pritet të mbërrijë Edi Rama

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot në teatrin “Petro Marko” në Vlorë po mblidhet Partia Socialiste, ku pritet që të mbërrijë edhe kryeministri Edi Rama.

Në këtë mbledhje pjesë e debateve do të jetë kryebashkiaku Dritan Leli, i clli vetë nuk do të jetë i pranishëm.

Mbledhja do të thotë edhe një “gjyq” për Dritan Lelin, i cili tashmë është i padëshiruar në PS, pasi ka kundër të gjithë deputetët e qarkut por edhe Këshillin Bashkiak. Pritet të shihet se cili do të jetë qëndrimi i socialistëve ndaj Lelit, por gjasat janë që kryebashkiaku dhe mazhoranca të ndajnë rrugët me njëri tjetrin.

Sakaq, bëhet me dije se pjesë e kësaj mbledhjeje do të jenë edhe qytetarë të ndryshëm.

Më shumë

spot_img
spot_img