Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Mblidhet kryesia e PD-së, zbardhet çfarë do shqyrtohet

spot_img

Lajme të ngjashëm

d0fc020a82fe8fc3a030e2b4a5d38192

Pasditen e sotme rreth orës 18:00, pritet të mblidhet kryesia e Partisë Demokratike, ku si fokus kryesor pritet të jetë diskutimi për organizimin e partisë.

Po ashtu lideri i PD Lulzim Basha ditën e djeshme thirri në një takim aleatët. Sipas Gsh. ai ka nisur konsultimet mbi reformën zgjedhore. “Konsultimet do të vazhdojnë me aleatët parlamentarë dhe jo parlamentarë. Teksa konsultime pritet të ketë edhe me çdo forcë politike dhe faktor shoqërorë pro zgjedhjeve të lira”,- sqarohet në njoftimin e PD.

Sipas Partisë Demokratike, reforma zgjedhore duhet te zhvillohet në mënyrë që të ndalojë shitblerjen e votës. Kjo reformë që përcaktohet kaq jetike sipas Bashës duhet të përfshijë kërkesat e e tij: numërimin elektronik dhe votën e emigrantëve.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img