Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Mblidhet Komisioni për raportin e Dick Marty, Manja: Kanë ardhur dy dokumente SEKRETE nga SHISH dhe Ministria e Jashtme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9acd0b83e044dc5fd8c809a6f8f17d2d

Ditën e sotme është mbledhur Komisioni i Posaçëm për informimin me gjetjet për raportin e “Dick Marty”.

Kryetari i komisionit, Ulsi Manja ka thënë se janë depozituar dy raporte sekrete nga SHISH dhe Ministria e Jashtme.

“Janë depozituar 2 dokumente sekrete nga SHISH dhe Ministria e Jashtme. Është dorëzuar dokumentacioni i kërkuar nga Ministria e Drejtësisë dhe ajo e Brendshme. Kanë dorëzuar dokumentacionin e kërkuar Prokuroria e Përgjithshme dhe Ministria e Jashtme”, tha Manja.

Duke qenë se dokumentet janë voluminoze, do të duhet kohë për shqyrtimin e tyre.

Më shumë

spot_img
spot_img