Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Mblidhet Këshilli Politik për reformën zgjedhore, përfaqësues të PS, PD, LSI ulen në tryezë (Emrat)

spot_img

Lajme të ngjashëm

1d72a0bf46166801940ed8eb8e3069eb

Është mbledhur mbrëmjen e sotme për herë të parë Këshilli Politik i krijuar ditën e djeshme pas marrëveshjes maxhorancë- opozitë për reformën zgjedhore.

Këshilli politik është formuar me përfaqësues nga maxhoranca, opozita jashtëparlamentare, të anëtarë të komisionit të reformës zgjedhore dhe përfaqësuesve të grupeve parlamentare në parlament me qëllim për arritjen në një marrëveshje për reformën zgjedhore.

Në mbledhjen Këshillit Politik, opozita e bashkuar përfaqësohet nga pesë anëtarë. Ata janë: Fatmir Mediu, Vangjel Dule, Mesila Doda, Petrit Vasili dhe Oerd Bylykbashi.

Partia Socialiste përfaqësohet nga Ervin Bushati ndërsa në tryezë janë edhe dy bashkëkryetarët e Komisionit Parlamentar për reformën zgjedhore, Damian Gjiknuri e Rudina Hajdari.

Minet Musai është përfaqësuesi nga grupi parlamentar i pavarurr, ndërsa grupi parlamentar demokrat përfaqësohet nga Myslim Murrizi.

Më shumë

spot_img