Mblidhet grupi i PD, Basha porosit deputetët si të sillen në Parlament

Publikuar tek: politike, më 20:02 30-01-2018 Mblidhet grupi i PD, Basha porosit deputetët si të sillen në Parlament

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur sot grupin parlamentar të kësaj force politike.

Mësohet se Basha i ka porositur anëtarët e grupit të PD-së të ruajnë fort frymën e protestës së 27 janarit.

Basha ka porositur të tijët që në çdo Komision parlamentar dhe seancë plenare të mbahet fryma e 27 janarit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013110876083374
array(1) { ["section"]=> string(76) "mblidhet-grupi-i-pd-basha-porosit-deputetet-si-te-sillen-ne-parlament-108522" }