Hapësire reklamuese

Aktualitet

Mblidhen qindra studentë te Korpusi, gati marshimi te Ministria e Arsimit  (Devijimi që do bëjnë)

Shkruar nga Newsbomb
[caption id="attachment_203201" align="alignnone" width=""]Korpusi[/caption]

Qindra studentë janë mbledhur te Korpusi dhe për pak marshojnë drejt Ministrisë.

 

Sipas Lëvizjes për Universitetin, shumë të tjerë presin te Ministria tashmë dhe do bashkohen prej fakulteteve të tjera! Studentët bëjnë thirrje për solidarizim dhe bashkim.

Ata do të shmangin kalimin nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit” përballë Kryeministrisë.

Ky devijim bëhet për të shmangur “përplasjen” me protestues të Partisë Demokratike të cilët pritet të protestojnë në atë vend, në të njëjtën orë.

Studentët janë treguar fanatik dhe të vendosur për të mbajtur larg çdo influencë politike.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese