Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Mbledhja Shqipëri-Kosovë rikthen në Kuvend Bashën, ish-kreu i PD pozon i buzëqeshur krah politikanëve kosovarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë u mbajt mbledhja e përbashkët me Kuvendin e Kosovës. Kjo shënon një ditë historike për dy vendet, pasi është mbledhja e parë e përbashkët.

Kjo ditë e veçantë ka kthyer në Kuvend edhe ish-kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili prej disa kohë nuk merrte pjesë në seancat plenare.

Basha ka postuarnjë foto nga Kuvendi, ku shihet i buzëqeshur krah politikanëve të Kosovës.

“Nisim sot mbledhjen e parë të përbashkët të Kuvendit të Shqipërisë dhe Kuvendit të Kosovës. Një moment i bukur dhe emocionues në prag të ditës së  Pavarësisë dhe themelimit të Shtetit shqiptar” shkruan Basha në postimin e tij në rrjetet sociale.

Më shumë


spot_img

spot_img