Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Mbledhja mes kreut të SPAK dhe Prokurorit të Antimafias italiane, ambasadori Bucci: Këto janë zhvillimet e rëndësishme që paralajmërova mbrëmë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2ec5e857bc0287f539199feee55df7f2

Kreu i SPAK Arben Kraja ditën e sotme ka zhvilluar një takim në Itali me Prokurorin Kombëtar të Antimafias Cafiero de Raho, ku u diskutua në lidhje me përgjimet e publikuara, në të cilat disa anëtarë të mafias italiane të Ndranghetas flisnin për pastrim parash dhe ndërtim gradaçelash në Tiranë.

Ndërkohë ambasadori Italian në Shqipëri Fabrizio Buccime anë të një psotimi në rrjetet sociale shprehet se ky takim ishte paralajmëruar nga ai mbrëmjen e djeshme.

Gjatë intervistës në Euroneës Albania, Bucci tha se prokuroria nuk ka publikuar të gjitha përgjimet, ndaj edhe në ditët në vijim priten zhvillime të rëndësishme.

“Mbledhje sot në mëngjes në Romë midis Prokurorit Kombëtar të Antimafias italiane Cafiero de Raho dhe Drejtuesit të SPAK Arben Kraja.  Janë këto “zhvillimet e rëndësishme” për të cilat fola mbrëmë me @ilvanoë.
Bashkëpunim i shkëlqyer e gjithmonë e më i ngushtë. Italia dhe Shqipëria bashkë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit”, shkruan Bucci.

.

Më shumë

spot_img
spot_img