Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
0kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Mbledhja e qeverisë sot në Vlorë, Rama sposton një pjesë të axhendës, ç’ka ndodhur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme kryeministri Rama ka planifikuar që të mbajë mbledhjen e qeverisë me 13 ministrat e tij në qytetin e Vlorës.

Po ashtu, ditën e djeshme u zbardh edhe axhenda e takimit dyditor në qytetin bregdetar, por seanca e shoqëruar dje me tension prej deputetëve të Partisë Demokratike bëri që Ruçi të shtyjë punimet për mëngjesin e sotëm.

Në këto kushte, Rama ka shtyrë një pjesë të axhendës së parashikuar, pasi punimet në parlament sot nisën në orën 08.30 sic u vendos dje nga kryeparlamentari Ruçi.

Sipas kësaj axhende kreu i qeverisë do të zhvillojë një vizitë në parkun arkeologjik të Orikumit. Në këtë vizitë Rama do të shoqërohet edhe nga ministrat Kumbaro, Gjiknuri dhe kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli.

Më shumë

spot_img