Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Mbledhja e përbashkët Shqipëri-Kosovë, Kryemadhi: Deputetët e dy qeverive të bëjnë më shumë për të rritur bashkëpunimet dhe mënjanuar “Ballkanin e Hapur”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi, ka reaguar për  mbledhjen e përbashët që u zhvillua sot mes qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës në kuadër të 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Përmes një postimi në Facebook, Kryemadhi thotë se deputetët e Shqipërisë dhe të Kosovës duhet të bëjnë më tepër çdo ditë, për të shtuar bashkëpunimin që rrit mirëqenien e qytetarëve, fuqizon ekonomitë  e të vendeve dhe mënjanon “Ballkanin e Hapur”.

“Sot në mbledhjen e parë historike të kuvendit të Shqipërisë me atë të Kosovës, zhvilluar si pjesë e ceremonive me rastin e 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Si të zgjedhurit e popullit, ne deputetët e Shqipërisë dhe të Kosovës duhet të bëjmë më tepër çdo ditë, për të shtuar bashkëpunimin që rrit mirëqenien e qytetarëve tanë, fuqizon ekonomitë tona, e që mënjanon aventurat me interes individual të disa politikanëve, si Ballkani i Hapur”, shkruan Kryemadhi.

Më shumë


spot_img

spot_img