Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
26 °
Sht
26 °
Die
24 °
Hën
25 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

Mbledhja e parë e Komisionit Hetimor për “25 Prillin” zhvillohet nesër, drejtohet nga Enkelejd Alibeaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e nesërme do të zhvillohet mbledghja e parë e Komisionit Hetimor për “25 Prillin”, i propozuar nga PD dhe i miratuar në seancën e fundit plenare.

Mbledhja do të zhvillohet në orën 15:00 dhe do të drejtohet nga nënkryetari i Pd-së Enkelejd Alibeaj.

Rendi i Ditës:

Deklarimi i konstituimit të Komisionit Hetimor dhe prezantimi i anëtarëve të tij.

Deklarimi i qëllimit të ngritjes së Komisionit.

Përcaktimi i detyrave të Komisionit.

Shqyrtimi dhe miratimi i Rregullores së brendshme të funksionimit të Komisionit Hetimor.

Zgjedhja e Sekretarit të Komisionit.

Vlerësimi i të dhënave paraprake, që përbëjnë plan paraprak hetimi dhe deklarimi i hapjes së hetimit.

Përcaktimi i mbledhjes së ardhshme të Komisionit.

Komisioni përbëhet nga 15 anëtarë, të cilët janë:

Enkelejd Alibeaj            Kryetar                           

Toni Gogu            Zëvendëskryetar           

Klotilda Bushka           anëtare                                    

Blerina Gjylameti       anëtare                                   

Aurora Mara              anëtare                                   

Klevis Xhoxhi              anëtar                                             

Nasip Naço                 anëtar                                              

Petro Koçi                   anëtar                                             

Bardhyl Kollçaku        anëtar                                             

10.Gazmend Bardhi              anëtar                                     

11. Oerd Bylykbashi               anëtar                                             

12. Ferdinand Xhaferraj          anëtar                                     

13.Ervin Salianji                     anëtar                                      

14. Kreshnik Çollaku               anëtar                                               

15. Petrit Vasili                       anëtar                                    

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img