Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
67 %
1kmh
0 %
Pre
16 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

Mbikalimi te ‘Shqiponja’, ja sa do të qëndrojë e bllokuar hyrja e Tiranës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri i ftuar mbrëmjen e sotme në Ora News ka disktuar në lidhje me investimet e reja në rrugët e vendit dhe projektet zhvillimore.

Ndër projektet më kryesore dhe tepër të rëndësishme në të cilën duhet të ketë ndërhyrje sa më shpejt është zona te sheshi ‘Shqiponja’.

Sipas Gjiknurit by pass-i në hyrje të Tiranës tek ‘Dogana’ është një vepër e domosdoshme.

“Ndërhyrjet për mbikalimin tek sheshi ‘Shqiponja’ do ta zgjasin rreth 1 vit e gjysëm deri në dy vite. Duhet ta pranojmë që hyrja në Tiranë do të jetë e paralizuar, por do t’i japim një zgjidhje alternative. Është një investim i domosdoshëm ai që do të bëhet aty”, ka përfunduar fjalën e tij Gjiknuri.

Më shumë

spot_img