Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Mbijetuan me arra kokosi, shpëtohen pas 33 ditësh 3 persona të bllokuar në një ishull të pabanuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2062bb303f000344b358ecb574634963

Tre persona që ishin bllokuar për më shumë se 30 ditë në një ishull të pabanuar në Bahamas, u shpëtuan ditën e djeshme nga Garda Bregdetare e SHBA.

Zyrtarët lajmëruan se shtetasit kubanë ishin bllokuar në Anguilla Cay për 33 ditë.

Një helikopter i Rojës Bregdetare të SHBA Clearwater nxorri dy burrat dhe gruan jashtë ishullit. Shpëtimi zgjati rreth 30 minuta, tha Mike Allert, komandanti i avionit në helikopter.

Më pas të tre u sollën në Qendrën Mjekësore të Low Keys në Key West, Florida, pa raportuar lëndime, thanë zyrtarët. Ata treguan shenja dehidrimi dhe lodhjeje, tha Allert, megjithëse vuri në dukje se kushtet e tyre ishin të mira duke marrë parasysh sa kohë ishin bllokuar.

LEXO

Më shumë

spot_img
spot_img