Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Mbijetoi 36 ditë në mes të Xhunglës, shpëtohet piloti në Amazonë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

12aecadd815b558df684dca4441866f8

Një pilot ka mbijetuar 36 ditë në xhungël, pasi avioni i tij u rrëzua mbi Amazonë.

Sipas raportimit të medieve të huaja, Antonio Sena u bashkua me familjen e tij, pas një operacioni kërkim-shpëtimi pesë javë pasi u zhduk pa gjurmë.

Sena u zhduk më 28 Janar, pasi u ngrit nga Alenquer në bregun verior të lumit Amazon. Për fat të mirë 36-vjeçari arriti të merrte një çantë shpine me pak bukë dhe sende të tjera para se aeroplani i tij të digjej plotësisht.

“E vetmja gjë që më mbajti të fortë dhe më mundësoi të dilja gjallë ishte dashuria që kam për familjen time, dëshira që kisha për të parë përsëri, vëllain dhe motrën. Është një histori e dashurisë dhe besimit.”, u shpreh i emocionuar piloti Antonio Sena.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img