Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Mbijetoi 36 ditë në mes të Xhunglës, shpëtohet piloti në Amazonë, ja çfarë e mbajti gjallë më shumë se 1 muaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8d902737d5a8d4a141794cdbc1f9f21c

Një pilot ka mbijetuar 36 ditë në xhungël, pasi avioni i tij u rrëzua mbi Amazonë.

Sipas raportimit të medieve të huaja, Antonio Sena u bashkua me familjen e tij, pas një operacioni kërkim-shpëtimi pesë javë pasi u zhduk pa gjurmë.

Sena u zhduk më 28 Janar, pasi u ngrit nga Alenquer në bregun verior të lumit Amazon. Për fat të mirë 36-vjeçari arriti të merrte një çantë shpine me pak bukë dhe sende të tjera para se aeroplani i tij të digjej plotësisht.

“E vetmja gjë që më mbajti të fortë dhe më mundësoi të dilja gjallë ishte dashuria që kam për familjen time, dëshira që kisha për të parë përsëri, vëllain dhe motrën. Është një histori e dashurisë dhe besimit.”, u shpreh i emocionuar piloti Antonio Sena.

Screenshot_10.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img