Mbi tre orë në flakë, reagon ministria e Brendshme franceze për katedralen e Parisit: Mund të mos shpëtojë dot

Publikuar tek: bota, më 21:48 15-04-2019 Mbi tre orë në flakë, reagon ministria e Brendshme franceze për katedralen e Parisit: Mund të mos shpëtojë dot

Katedralja e famshme e Notre-Dame në Paris ka shpërthyer në flakë pasditen e sotme.

Tashmë po bëhen mbi tre orë që katedralja është e ‘pushtuar’ nga flakët dhe shumë zjarrëfikës po punojnë për ndalimin e zjarrit.

Ndërkohë pak minuta më parë ka reaguar ministria e Brendshme franceze duke dhënë një lajm të keq.

Katedralja Notre-Dame mund të mos shpëtohet dot, pavarësisht se vazhdojnë përpjekjet e zjarrfikësve për të vënë zjarrin nën kontroll.
Nga fotot dhe videot e publikuar vihet re maja dhe kulmi i katedrales që janë shembur.
ndërtesës.

Dyshohet se rënia e zjarrit ka qenë aksidentale dhe e ka patur shkëndijën në zonën e papafingos.

Ndërkaq francezët kanë dal në qendër të Francës ku po zhvillojnë homazhe dhe po luten për shuarjen e zjarrit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndërhyrja ruse në zgjedhjet presideciale amerikane, raporti i prokurorit Mueller publikohet të enjten
Përmbytjet në Iran, 2 milion njerëz në nevojë për ndihma humanitare »
Article Logic
Execution time: 0.010173082351685
array(1) { ["section"]=> string(115) "mbi-tre-ore-ne-flake-reagon-ministria-e-brendshme-franceze-per-katedralen-e-parisit-mund-te-mos-shpetoje-dot-160573" }