Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Mbi karrigen me rrota Presidenti i Bundestagut gjerman pret në zyrë Ramën (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Rama ndodhet në Gjermani, ku do zhvillojë një vizitë dy ditore. Rama kërkon nga Gjermani mbështetje për Shqipërinë lidhur me çeljen e negociatave me BE-në.

albsig

spring

Ndërsa pak minuta më parë kreu i qeverisë është takuar me Presidentin e Parlamentit gjerman, Wolfgang Schäuble.

Schäuble është një nga politikanët më me përvojë të gjatë në shërbim të historisë gjermane dhe që nga viti 2017 ai është President i Bundestagut. Në karrige me rrota për shkak të sëmundjes që e mundon ai njihet si një nga politikanët gjermanë më të ashpër.

Sakaq, ditën e sotme Rama pritet të zhvillojë një takim me kancelaren gjermane Angela Merkel.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img