Mbi 80 milion njerëz ndoqën debatin Clinton - Trump, më i shikuari në histori

Publikuar tek: bota, më 18:53 27-09-2016 Mbi 80 milion njerëz ndoqën debatin Clinton - Trump, më i shikuari në histori

Debati i mbrëmshëm presidencial mes Donald Trump dhe Hillary Clinton ka hyrë në histori si debati më i shikuar i të gjitha kohërave.

Mbi 80 milion amerikanë, sipas të dhënave paraprake, ndoqën përmes 12 kanaleve që e transmetuan drejtpërdrejt, debatin e mbrëmshëm mes Clintond he Trump. Por kompania e matjes së shikueshmërisë, Nielsen ka llogaritur vetëm shikuesit që e ndoqën debatin përmes televizorëve tradicionalë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plas sherri me grushte mes kandidatëve për deputetë “live” në emision (Video)
Në Zvicër ndalohet të lypësh, gjobë nëse kërkon lëmoshë »
Article Logic
Execution time: 0.011308908462524
array(1) { ["section"]=> string(80) "mbi-80-milion-njerez-ndoqen-debatin-clinton-trump-me-i-shikuari-ne-histori-54315" }