Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Mbi 8 mijë vaksinime vetëm sot, mbi 1.2 milionë në total

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 8631 vaksinime kundër Covid-19 në vendin tonë. Lajmin e bën me dije ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Në total shifra ka arritur 1.238.036 doza, ndërsa ky muaj është i hapur për të gjithë personat mbi 18 vjeç që duan të vaksinohen.

Procesi i vaksinimit filloi me bluzat e bardha që ishin më të riskuara nga pandemia, vazhdoi me të moshuarit dhe ata me sëmundje kronike, e më pas me shtresa të tjera si mësues, gazetarë e taksistë.

Screenshot 45
gerta manastirliu

Më shumë

spot_img