Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
58 %
2.1kmh
0 %
Die
13 °
Hën
19 °
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
spot_img

Mbi 6000 policë në rrugët e Parisit, çfarë po ndodh në Francë?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Spitalet franceze kanë punësuar staf shtesë për fundjavën e Pashkëve për të përballuar rritjen e pritur të numrit të pacientëve me koronavirus. 

Ndërsa varianti i ri i virusit përhapet me shpejtësi dhe njësitë e kujdesit intensiv janë të mbushur sikurse në prillin e vitit të kaluar, qeveria ka mbyllur të gjitha shkollat dhe ka futur kufizime të reja që hynë në fuqi të dielën në të gjithë vendin.

6.600 oficerë policie janë duke u vendosur në Paris për të zbatuar kufizimet e reja, të cilat përfshijnë ndalimin e lëvizjes më shumë se 10 kilometra nga shtëpia, ndalimin e mbledhjes së gjashtë ose më shumë njerëzve jashtë dhe një shtetrrethim në të gjithë vendin nga ora 19:00.

Në brigjet e Mesdheut pranë Marsejës, policia patrulloi sot plazhet dhe gjobiti njerëzit që pinin ose nuk përdornin maska gjatë diellit.

Turmat mbushën stacionet e trenave në Paris të premten në mbrëmje dhe masat u drejtuan drejt fshatit. Administrata Kombëtare e Hekurudhave SNCF thotë se pret që 600.000 njerëz të udhëtojnë gjatë fundjavës.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img