Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Mbi 580 infektime nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Kosovës ka publikuar të dhënat për situatën pandemike për 24 orët e fundit.

Nga 6.589 testime kanë rezultuar pozitiv me Covid 585 qytetarë dhe fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë humbje jete. Sot janë shëruar 57 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 158.372 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i MSH:

14 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.830 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.708.466 doza të vaksinës.

Deri më sot 794.496 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 27.183 doza përforëcuese dhe 2.147 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 6.589 testime, 585 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 57 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.372.

Në total numri i rasteve aktive është 3.339.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img