Hapësire reklamuese

Politikë

“Mbi 577 mijë udhëtarë në shkurt”, Rama ndan shifrat: Rritje me 69% nga viti i kaluar

Shkruar nga Newsbomb
“Mbi 577 mijë udhëtarë në shkurt”, Rama ndan
Kryeministri Edi Rama njofton se Shqipëria ka mirëpritur 577,515 udhëtarë gjatë muajit shkurt 2024, një rritje prej 69% nga viti i kaluar. Kreu i qeverisë shkruan se aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës është në një rrugë të pabesueshme fluturimi, teksa u bën thirrje të gjithëve të vijnë dhe të vizitojnë vendin tonë. “Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës është në një rrugë të pabesueshme fluturimi! ?Në shkurt 2024, ne mirëpritëm 577,515 udhëtarë, një rritje prej 69% nga viti i kaluar. Nga janari deri në shkurt 2024, shifrat u rritën në 1,202,785, duke shënuar një kërcim 59%! Bukuroshja e Shqipërisë po thërret - ejani dhe shikoni vetë pse të gjithë po fluturojnë në rrugën tonë #ExploreAlbania dhe nëse jeni përreth Berlinit, mos humbisni panairin më të madh të turizmit në Evropë, ku Shqipëria ka një stendë të bukur me shumë informacion??✈️”, shkruan Rama në postimin e tij.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese