Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Mbi 500 të shtruar”, Manastirliu jep lajmin: Sot hapim spitalet COVID në Durrës e Shkodër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

485a31c1b91bfe791b065fc765c9e38f

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ditën e sotme në Kuvend tha se marrë shkas nga kapacitetet e 4 spitaleve COVID në kryeqytet, sot do të hapen dy të tjerë në Durrës dhe në Shkodër.

Ajo u shpreh se dje ka arritur në më shumë se 500 shtretër të shtruar në katër spitale.

“Dje kemi arritur më shumë se 500 të shtruar në 4 spitalet COVID. Do aktivizojmë nga sot, spitalet rajonale. nisim me Durrësin e Shkodrën. Dhe më tej me Vlorën, Korçën dhe Elbasanin. Më pas vijojmë në skenarët e tjerë”, tha ministrja.

Ndër të tjera ajo konfirmoi lajmin se sot në Shqipëri do të mbërrijnë 7020 doza të vaksinës Pfizer.

“Sot vijnë 7020 vaksina nga Pfizer. Ne do të vazhdojmë të lëvizim çdo gur. Është i natyrshëm mosbesimi dhe e mirëkuptuar mërzia. Është normal ankthi. Duhet të jetë i natyrshëm edhe mirëkuptimi i qytetarëve,” tha ajo.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img