Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mbi 4 mijë viktima nga Covid në ditë në Indi, autoritet kërkojnë mbyllje mbarëkombëtare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

India është në një situatë kaotike sa i përket pandemisë së koronavirusit. Për të dytën ditë radhazi India ka shënuar më shumë se 4 mijë viktima nga virusi në 24 orë.

Ministria e shëndetësisë e Indisë raportoi 4,092 viktima gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 242,362. Rastet e reja u rritën me 403,738, duke rritur totalin që nga fillimi i pandemisë në 22,3 milion.

Shumë qytete janë futur në karantinë, por duket se kjo nuk është një masë e mjaftueshme për të parandaluar përhapjen e virusit.

Autoritet kanë kërkuar që të ketë një bllokim mbarëkombëtarë, pasi situata është e rënduar dhe sistemi shëndetësor është në kolaps.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img