Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Mbi 4 mijë testime, por vetëm 2 raste pozitive me Covid në Shqipëri, Ministria zbulon sa pacientë ndodhen në spitale

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë.

Fatmirësisht nuk kemi asnjë humbje jete. Janë bërë 4024 testime nga të cilat janë vetëm 2 raste të reja në 24 orët e fundit, 1 rast në Shkodër, 1 në Durrës.

Aktualisht janë 53 pacientë aktivë me COVID19. Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 2 pacientë.

Janë shëruar 5 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,014 që nga fillimi i epidemisë. 

Statistika (1 Korrik 2021)

Raste të reja ditore        2

Të shëruar në 24 orë     5

Të shtruar në spitale      2

Humbje jete në 24 orë   0

Testime ditore                4024

Testime totale            808,786

Raste pozitive             132,523

Raste të shëruara       130,014

Raste Aktive                  53

Humbje jete                 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë          22

Shkodër       13

Elbasan        6

Durrës           5

Lezhë           3

Berat             2

Fier              1

Vlorë             1

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për çdo dyshim, kontaktoni me mjekun tuaj të familjes ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin unik 127.

Më shumë